top of page

טיפול בפלטפוס

במרפאתנו אנו מציעיםפתרונות מגוונים לטיפול בכאבים הנובעים מפלטפוס.כף הרגל שלנו נושאת את כל משקל גופנו ומתפקדת כקפיץ. הקשת האורכית של כף הרגל סופגת את הזעזוע בעת הדריכה ומשתמשת באנרגיה כדי לדחוף אותנו הלאה. המונח פלטפוס הוא למעשה עיוות של המונח באנגלית FLAT FOOT או השטחה של קשת כף הרגל. לאנשים עם רגל שטוחה תהיה לעתים קרובות גם צניחה פנימית של כף הרגל. השילוב של השטחה של הקשת ועומסים על כף הרגל לאורך זמן עלולים לעורר כאבים ואי נוחות.

הצוות של המרפאה מטפל בבעיות אלה בעזרת פיזיותרפיה, התאמת מדרסים ביו-מכאניים ושיטת אלכסנדר.

פיזיותרפיה:
השטחה של הקשת ("פלטפוס") וקריסה פנימית של כף הרגל עלולים ליצור כאבים בשרירים הפנימיים לאורך השוק, בעיקר על שרירי הטיביאלי האחורי ואפילו להשפיע על הברך. עיקר הטיפול יתרכז בחיזוק שרירי ושיפור השליטה המוטורית של השרירים הרלוונטיים. בטיפולי הפזיותרפיה נשתמש בתרגילים שונים לחיזוק והפעלה קואורדינטיבית של השרירים בצד הפנימי של כף הרגל והשוק.נאבחן את היציבה של הגפה התחתונה ונתאים תרגילים כלליים לחיזוק.ניעזר בטייפינג להפחתת עומסים ונבצע עיסוי עמוק בנקודת הכאב להפחתת הסימפטומים. החזרים לבעלי ביטוחים פרטיים ועבור חלק מקופות החולים.

התאמת מדרסים מבית langer ע"י פיזיותרפיסט מוסמך:
מטרת המדרסים הינה להעמיד את כף הרגל במנח ניטראלי וע"י כך להפחית עומסים ולאתר את נקודת הכאב המדויקת ולבצע הורדת עומס במקום הבעייתי- UNLOADING. המדרס הקשיח נותן תמיכה אמיתית וטובה גם בעומסים גדולים כמו ריצה ממושכת. המדרסים מותאמים אך ורק על ידי פיזיותרפיסט שהינו מומחה לכף הרגל. בניגוד להתאמת מדרסים 'חובבנית ואף לא בריאה, ע"י מוכר נטול הכשרה מקצועית בדוכן או בחנות, כאן מדובר בטיפול ואבחון פיזיותרפיסטי מקיף של כף הרגל והתאמת מדרסים ותוכנית טיפול במידת הצורך. המדרסים הביומכניים שלנו מותאמים באופן אישי. החזרים לבעלי ביטוחים פרטיים ועבור חלק מקופות החולים.

שיטת אלכסנדר:
שיטה זו מבוססת על הבנת הרגלי התנועה והיציבה שלכם. שיעור בשיטת אלכסנדר יעזור לכם להבין כיצד ההרגלים שלכם גרמו לכאבים שלכם, וכמובן – כיצד לשפר אותם כדי להתנהל בצורה משוחררת וטובה יותר. שיפור ההרגלים יכול לאפשר לכם לרפא ולמנוע את הישנות הבעיה שלכם, לחזק ולפתח את דפוסי התנועה הבריאים של הגוף.
את יישום השיטה ושיפור ההרגלים תלמדו לבצע בכל הפעולות שאתם עושים בחיי היום יום: מישיבה, עמידה, שכיבה והליכה, ועד לתרגול ספורט, עבודה פיזית וכל פעילות גופנית שהיא. שיטת אלכסנדר נותנת פתרון ארוך טווח לאנשים שסובלים מכל סוגי בעיות השלד שריר, מהקלות ועד החמורות ביותר.


להלן המטפלים שיכולים לעזור לכם. לחצו על תמונת המטפל כדי לעבור לעמוד המלא שלו:

יואב טלר

יואב טלר

שיטת אלכסנדר, רפואה סינית, זן-שיאצו, צ'יגונג ופילאטיס

יואב מטפל בכל מגוון בעיות המפרקים, השרירים, עמוד השדרה והיציבה אצל מבוגרים ובני נוער. מתמחה באבחנה ושינוי של דפוסי תנועה, וביישום השינויים בחיי היום יום, בסביבת העבודה המשרדית ובכל סוגי התרגול.

כמו כן יואב מטפל בבעיות כאב באמצעות דיקור סיני, צמחי מרפא בשימוש פנימי וחיצוני, וטיפולי זן-שיאצו.

אלון גרוס

אלון גרוס

פיזיותרפיה
מייסד ומנהל מרפאת "רפואה שלמה"

בוגר לימודי פיזיותרפיה B.P.T מאוניברסיטת תל אביב.
אלון מטפל בספורטאים ובקהל הרחב, מטפל בכאבי שלד שריר: כאבי גב, צוואר, כאבים בכף הרגל, כאבי ברכים ועוד.
מתמחה בפציעות ספורט ושיקום אורתופדי פוסט ניתוחי.
פיזיותרפיסט לשעבר של קבוצת מכבי נתניה בכדורגל, והפועל ראשל"צ בכדוריד.
מרצה במכללת וינגייט ומכללת וושינגטון לאנטומיה ופציעות ספורט.
מתמחה בבעיות בכף הרגל ובהתאמת מדרסים ביו-מכניים של חברת langer הבריטית.
הטיפול של אלון נועד לתת מענה יעיל ומהיר ככל האפשר לכאבים ומגבלות וכולל טכניקות שונות כמו: טיפול פיזיותרפיה קלאסי ,תרגילים לחיזוק ושיקום הגוף. טכניקת מאליגן - טכניקה ידנית להפחתת כאבים מיידית והשבת טווח התנועה, דיקור מערבי וקינזיוטייפינג.

bottom of page