top of page

רפואת ספורט וטיפול בפציעות ספורט

במרפאה שלנו צוות מטפלים מקצועיים המנוסים בטיפול בפציעות ספורט.
העיסוק בספורט חובבני או תחרותי עלול לגרום לפציעות שונות, כאבים, דלקות ועוד.
בקליניקה שלנו צוות מנוסה של מטפלים מנוסים בשלל פציעות ספורט: כאבים שונים בשרירים ובשלד, קרע במיניסקוס, קרע ברצועות הברך או הכתף, פריקת כתף או פריקת פיקת הברך, פריצת דיסק בגב, בלט דיסק בגב, נקע בקרסול, קרעים בשרירי הירך או הזרוע, דלקות וכאבים כרוניים כתוצאה משימוש יתר (OVER USE) ועוד.

הצוות של המרפאה מטפל בבעיות אלה בעזרת פיזיותרפיה, התאמת מדרסים ביו-מכאניים, עיסוי רפואי, שיטת אלכסנדר, רפואה סינית ורפלקסולוגיה:

פיזיותרפיה:
בכל פציעת ספורט הדבר החשוב ביותר הוא אבחון נכון של הבעיה. בטיפול פיזיותרפי אנו מתמקדים בבדיקה מקיפה כדי להבין לעומק את שורש הבעיה. לאחר מכן נבנה תכנית שיקום כדי להביא את הגוף בצורה מדורגת ונכונה בחזרה לפעילות ולתפקוד מלא.

לטיפול בפציעות ספורט ובספורטאים בכלל יש דינמיקה מיוחדת וחשוב שהמטפל יכיר את עולם הספורט ויבין את מטרות הספורטאי. בקליניקה עובדים פיזיותרפיסטים בעלי ניסיון רב של עבודה עם ספורטאים בכל הרמות ובענפי הספורט השונים.
הטכניקות בהן נשתמש לטיפול בבעיה כוללות: התאמת תרגילים פונקציונאליים ברמת קושי עולה תוך ליווי אישי וצמוד אחד על אחד, טייפינג וקינזיוטייפ להפחתת עומסים והקלה על כאב, עיסוי וטכניקות נוספות להקלה על כאבי שרירים, דיקור יבש ואמצעי עזר נוספים.

טיפול בעיסוי ובמגע:
הטיפול במגע כגון עיסוי רפואי, שיאצו, טווינא ועיסוי תאילנדי משחרר את השרירים ומניע את הניקוז של הגוף, מטפל בתפיסויות, כאבים ודלקות. התנועתיות משחררת את השרירים, מחזירה את טווח התנועה, מזרימה את הדם וכמובן, מקלה על הכאבים.

שיטת אלכסנדר:
שיטה זו שואפת להביא את הגוף למצב אופטימלי ולאיזון טבעי שיעזור לתהליך ההחלמה הספונטני מהפציעה. השיטה מאפשרת לכם להבין את הרגלי התנועה והיציבה שלכם כדי שתדעו כיצד ההרגלים שלכם קשורים לתהליך הפציעה, ושיפור ההרגלים יהיה הכלי שיעזור לכם להביא את הגוף לעמדת ההחלמה הטובה ביותר, לחזק ולפתח את דפוסי התנועה הבריאים של הגוף.

את יישום השיטה ושיפור ההרגלים תלמדו לבצע בכל הפעולות שאתם עושים בחיי היום יום: מישיבה, עמידה, שכיבה והליכה, ועד לתרגול ספורט, עבודה פיזית וכל פעילות גופנית שהיא. שיטת אלכסנדר נותנת פתרון ארוך טווח לאנשים שסובלים מכל סוגי בעיות הכאב והמבנה, מהקלות ועד החמורות ביותר.

רפואה סינית :
הרפואה הסינית מספקת מענה טיפולי יעיל לאנשים שסובלים מכאבים ומפציעות. הדיקור הסיני הוא כלי טיפולי מרכזי שמסייע להפחית כאבים ומתחים במצבים אקוטיים וברמה המיידית, אך גם מאפשר הסתכלות מערכתית על הגורמים הפנימיים להיווצרות בעיות הכאב – ולטפל בהם לטווח הארוך.

רפלקסולוגיה:
בטיפול הרפלקסולוגי נאתר את שורש הבעיה ואת הביטוי שלה בכף הרגל. נזהה חסימות וחוסר איזון הן נפשי והן פיזיולוגי הגורמים לכאבים. בטיפול נשתמש בתערובת של שמנים אתריים המותאמת אישית לכל מטופל לפי מפת הכאב הרפלקסולוגית שלו. בסדרה קצרה של טיפולים נגיע לשיפור משמעותי בהפחתת רמת הכאב.

התאמת מדרסים מבית Langer ע"י פיזיותרפיסט מוסמך:
מטרת המדרסים הינה להעמיד את כף הרגל במנח ניטראלי וע"י כך להפחית עומסים ולאתר את נקודת הכאב המדויקת ולבצע הורדת עומס במקום הבעייתי- UNLOADING. המדרס הקשיח נותן תמיכה אמיתית וטובה גם בעומסים גדולים כמו ריצה ממושכת.

המדרסים מותאמים אך ורק על ידי פיזיותרפיסט שהינו מומחה לכף הרגל. בניגוד להתאמת מדרסים 'חובבנית' ואף לא בריאה, ע"י מוכר נטול הכשרה מקצועית בדוכן או בחנות, כאן מדובר בטיפול ואבחון פיזיותרפיסטי מקיף של כף הרגל והתאמת מדרסים ותוכנית טיפול במידת הצורך. המדרסים הביומכניים שלנו מותאמים באופן אישי.
החזרים לבעלי ביטוחים פרטיים ועבור חלק מקופות החולים.

להלן המטפלים שיכולים לעזור לכם. לחצו על תמונת המטפל כדי לעבור לעמוד המלא שלו:

קובי שובי

קובי שובי

רפואה סינית ומומחה לדיקור יפני

מטפל מוסמך ברפואה סינית ושיאצו, בוגר לימודים והתמחות בדיקור יפני, עוזר הוראה בתחום השיאצו והרפואה הסינית, מרצה במסגרות שונות על רפואה סינית ואורח חיים בריא.

מטפל בבעיות אורתופדיה וכאבי גב, כאבי פרקים, ברכיים, כתפיים וכדומה, מטפל בבעיות נוירולוגיות: פציאליס (שיתוק חצי פנים), מיגרנות/כאבי ראש, ירידה בתחושה והקרנות לגפיים, מלווה נשים בהריון להריון ולידה קלים וללא תופעות לוואי.

התמחות בטיפול אינטגרטיבי בסרטן לאיזון תופעות הלוואי של הטיפולים, חיזוק המטופל ותמיכה בהחלמה.

עלי הורביץ

עלי הורביץ

מומחה לטיפול בכאבים כרוניים

עלי מטפל במגע בכאבים אקוטיים וכרוניים ע"י איתור חסמים במערכת התנועה כגון:
חולשה של שריר או מספר שרירים, כיווץ נקודות טריגר ושחרור החסמים בטכניקות מגע שונות: עיסוי, לחיצות, דיקור, הדבקת טייפים ועוד. הטיפול מתאים וניתן לכל גיל ומין.
עלי מטפל בעיסוי רפואי והינו בוגר המגמה לעיסוי רפואי במכללת וינגייט.
מוסמך מטעם מכללת רידמן ב"עיסוי רקמות עמוקות" ומטפל שיאצו מוסמך.
מטפל בדיקור יבש ומטפל מוסמך בהדבקת טייפים-קיניזיוטייפ.

אלון גרוס

אלון גרוס

פיזיותרפיה
מייסד ומנהל מרפאת "רפואה שלמה"

בוגר לימודי פיזיותרפיה B.P.T מאוניברסיטת תל אביב.
אלון מטפל בספורטאים ובקהל הרחב, מטפל בכאבי שלד שריר: כאבי גב, צוואר, כאבים בכף הרגל, כאבי ברכים ועוד.
מתמחה בפציעות ספורט ושיקום אורתופדי פוסט ניתוחי.
פיזיותרפיסט לשעבר של קבוצת מכבי נתניה בכדורגל, והפועל ראשל"צ בכדוריד.
מרצה במכללת וינגייט ומכללת וושינגטון לאנטומיה ופציעות ספורט.
מתמחה בבעיות בכף הרגל ובהתאמת מדרסים ביו-מכניים של חברת Langer הבריטית.

הטיפול של אלון נועד לתת מענה יעיל ומהיר ככל האפשר לכאבים ומגבלות וכולל טכניקות שונות כמו: טיפול פיזיותרפיה קלאסי ,תרגילים לחיזוק ושיקום הגוף. טכניקת מאליגן - טכניקה ידנית להפחתת כאבים מיידית והשבת טווח התנועה, דיקור מערבי וקינזיוטייפינג.

יואב טלר

יואב טלר

שיטת אלכסנדר, רפואה סינית, זן-שיאצו, צ'יגונג ופילאטיס

יואב מטפל בכל מגוון בעיות המפרקים, השרירים, עמוד השדרה והיציבה אצל מבוגרים ובני נוער. מתמחה באבחנה ושינוי של דפוסי תנועה, וביישום השינויים בחיי היום יום, בסביבת העבודה המשרדית ובכל סוגי התרגול.

כמו כן יואב מטפל בבעיות כאב באמצעות דיקור סיני, צמחי מרפא בשימוש פנימי וחיצוני, וטיפולי זן-שיאצו.

מירב סויסה

מירב סויסה

רפואה סינית ושיאצו

מטפלת מוסמכת בשיאצו, מטפלת בעיסוי, בוגרת לימודי טווינא ומטפלת מוסמכת ברפואה סינית.
בעלת התמחות בלימודי רפואה סינית אסטטית, אורתופדיה, טיפול במחלות שונות, טיפול בנשים בהריון ודיקור אסטטי.

מטפלת במגוון תחומים: בעיות מתחום האורתופדיה, כאבי שלד-שריר, מחלות פנימיות, טחורים, סכרת, בעיות שינה, מתח נפשי, נשים בהריון ועוד.

כמו כן, מתמחה בדיקור קומסטי המטפל בקמטים, פיגמנטציה, צניחת עפעפיים, נשירת שיער, דליות, צלוליט ועוד.

אנני רויזמן

אנני רויזמן

רפלקסולוגיה, ארומותרפיה ופרחי באך

אנני היא רפלקסולוגית, מטפלת בשמנים ארומתרפיים ובפרחי באך. מטפלת בקינסיולוגיה ובתזונה.
מטפלת במגוון בעיות בריאות של מבוגרים כמו כאבים כרוניים, מחלות במערכת העיכול, בעיות אורתופדיות, שיקום לאחר טראומה, הגיל השלישי.
אנני מתמחה בשיטת אבחון יסודית ומדוקדקת המבקשת לזהות את בסיס הבעיה ולהתאים טיפול פרטני התפור כחליפה לצרכים המדויקים של המטופל.

עמית בשן

עמית בשן

רפואה סינית

מטפלת מוסמכת ברפואה סינית Dip.Ac.
בוגרת וחברה בסגל ההוראה של התוכנית לרפואה סינית עתיקה, מטעם האוניברסיטה העברית.
מתמחה בטיפול בנשים: פריון, הריון ולידה. מטפלת בנשים בגילאים שונים במעגלי החיים. אוהבת לטפל בנשים ורואה בתחום זה דלת לידע קדום וחכם, מלא משמעות. כמו כן מתמחה בטיפול בילדים.

נועה נשר

נועה נשר

רפואה סינית

מטפלת מוסמכת ברפואה סינית עתיקה, מטעם האוניברסיטה העברית, חברה מוסמכת באגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי, בוגרת מצטיינת מטעם האוניברסיטה העברית.

בעלת התמחות ברפואה סינית לפריון, הריון ולידה. היפוך עובר או לפי העגה המקצועית "שינוי מצג עובר" וזירוזי לידה אלו שתיים מהסיבות הנפוצות שבגינן אני פוגשת נשים בקליניקה. הרגעים הללו שבסמוך ללידה הם יקרי ערך ויכולים להיות מחזקים מאוד. יש בהם התחברות מחדש לעוצמה הפנימית הנשית והאימהית וכן לאמונה ביכולת של האישה לעבור את הלידה באופן חיובי, בריא וטבעי.

בעלת התמחות בטיפול בילדים בעזרת דיקור סיני, טווינא (טיפול במגע), פרחי באך, תזונה ושיטת שונישין (דיקור ללא מחטים לילדים).

מירב מלצר

מירב מלצר

רפואה סינית

למירב תואר ראשון ברפואה סינית, מה-BA Chinese medicine Sydney institute of tradition Chinese medicine. התמחות ברפואה סינית, בטיפולי פוריות והפריה חוץ גופית, התמחות ברפואה סינית בנושא כאבים של מבוא העריה - וולוודיניה, ווסטיבוליטיס, התמחות בשיטת הטיפול שונישין –טיפול ברפואה סינית לילדים ומדריכת צי-קונג מוסמכת.

מירב מתמחה בטיפול בנשים: בתחום הגינקולוגיה (מחזור, שחלות פוליציסטיות, אנדומיטריוזיס), הריון, פוריות, מחזור, איזון הורמונאלי, גיל המעבר, מחלות של הפות (וולוודיניה, ווסטיבוליטיס), בקשיים נפשיים ופוסט טראומה, חרדות, דיכאון.

כמו כן מירב מטפלת במחלות ילדים, מחלות כאב כרוניות , בעיות נשימה, בעיות עיכול, בעיות שינה, ועוד.

bottom of page