top of page

עמית בשן

מטפלת ברפואה סינית עתיקה

מטפלת מוסמכת ברפואה סינית Dip,Ac
בוגרת וחברה בסגל ההוראה של התוכנית לרפואה סינית עתיקה, מטעם האוניברסיטה העברית.

מדריכת פילאטיס מזרן ומכשירים.

מתמחה בטיפול בנשים :פריון, הריון ולידה. מטפלת בנשים בגילאים שונים במעגלי החיים. אוהבת לטפל בנשים ורואה בתחום זה דלת לידע קדום וחכם, מלא משמעות.

כמו כן מתמחה בטיפול בילדים. הילדים מביאים עימם איכות נקייה, גלויה ותמימה. הם "יאנגיים", נמרצים ודינאמיים ובהתאם תגובתם לטיפול מהירה. בילדים קל להבחין בשורש הבעיה, הם צעירים בעולם וטרם הספיקו לעטות שכבות המסתירות אותו. על כן הטיפול לרוב יהיה קצר טווח ויעיל.

"החיים הם תנועה אינסופית, המתרחשת מסביבנו ובתוך גופנו. תנועה פיזית ורגשית משפיעות זו על זו. יצירת זרימה חלקה בין השתיים תתרום לתהליכי החלמה וריפוי. הדיקור יוצר ומכוון תנועה."

מרפאת "רפואה שלמה" בתל אביב
ובקליניקה הפרטית במושב שקף

מרפאה:

מה מיוחד בטיפול שלי?

בטיפולים שלי אני עובדת בשיטת "הגזעים והענפים" ומשתמשת במספר מועט של מחטים. בחירת מספר מצומצם של מחטים מאפשר דיוק מירבי ומייצר תנועה ממוקדת השומרת על כוחות המטופל. בחירת הנקודות משתנה מטיפול לטיפול, בהתאמה למצב הדופק והסימפטומים המשתנים.
אני מאמינה בשילוב הרפואה הקונבנציונאלית והמשלימה, ומתבססת על אבחנה מערבית על מנת להקבילה לזו הסינית. במקביל לאבחון על פי כלי הרפואה הסינית הנפוצים, אני נעזרת גם בבניית מפת לידה אסטרולוגית סינית המאפשרת לי להבין מאילו נטיות אנרגטיות מושפע המטופל.
טיפול ברפואה הסינית פונה לגוף ולנפש כאחד. בטיפולים שלי אני רואה ערך עליון לשיחה ולנגיעה בעולם הרגש. לפי ראות עיניי עבודה שכזו מאפשרת ריפוי והתפתחות עמוקים יותר.

הטיפול שלי

הטיפול ברפואה הסינית מתבצע על ידי שימוש במגוון כלים טיפוליים. הכלי העיקרי בו אני משתמשת הוא הדיקור, ובמידת הצורך אני משלבת טיפול בצמחי מרפא ומוקסה סינית. בטיפול נעשה תשאול מעמיק, בעקבותיו נוכל להבין את שורש הבעיה, על מנת לטפל בה. האבחון מתבצע על ידי בדיקת דופק ולשון, המעידים על תפקוד מערכות הגוף. בתום האבחון מותאם טיפול באופן אישי ומדויק עבור המטופל.
לפי הרפואה הסינית קיימת בגופנו מערכת ערוצים מסועפים הנקראים "מרידיאנים", בהם זורמת אנרגיה = צ'י. כל מרידיאן מקושר למערכת איברים אחרת ומצוי באזור ובעומק שונה לאורך הגוף. על כל ערוץ כזה עשרות נקודות דיקור. כל אחת מן הנקודות מהווה צומת של תנועה - על ידה ניתן להשפיע על כיוון, עוצמה ואיכות הזרימה בערוץ.

הכשרה וניסיון מקצועי

• בוגרת מסלול ארבע שנתי של התוכנית לרפואה סינית עתיקה, מטעם האוניברסיטה העברית ברחובות.
• מורה בתוכנית לרפואה סינית עתיקה , מטעם האוניברסיטה העברית.
• חברה באגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי.
• מטפלת משנת 2015 בקליניקה פרטית.
• קורס "תשעה חודשים" - התמחות בפריון, טיפול וליווי נשים בהריון ולידה.
• קורס "עקרון אמיתי" - לימוד נקודות הדיקור על פי Zhen Jiu Da Cheng.
• קורס "חמישה ניצנים" - לימודי התמחות רפואה סינית לילדים.

סיפורי הצלחה
ליווי בהריון ולאחר לידה

קוראים לי אילה ועמית מלווה אותי כבר כמה שנים בתקופות חיים שונות. הגעתי אליה לראשונה אחרי הלידה של בכורתי, כשהגוף והנפש היו צריכים חיזוק. לאחר מכן היא ליוותה אותי בסוף ההריון של ביתי השנייה, כולל דיקור משמעותי מאוד ממש בסוף ההריון שסייע לה להגיע בזמנה הנכון בלידה טבעית ומדהימה. המשכתי להגיע לעמית בחודשים שאחרי הלידה לדיקור קבוע שתמך מאוד בהתחזקות וחלמת הגוף והנפש.
לעמית יש הבנה אמיתית בגוף ונפש האישה ובמעגלי החיים המופלאים שאנחנו עוברות. יש לה ראייה והבנה הוליסטית של הדברים והבנה מעמיקה בחיבור בין הגוף לנפש. הטיפול שלה סייע לי להתחבר למקומות האלה, והוא סייע וחיזק אותי מאוד. ובכלל עמית היא המדקרת המשפחתית שלנו ובעקבות החוויה הטובה והמשמעותית שלי הגיעו אליה גם בן-זוגי, אמי, ואפילו בתי בת השלוש!
ממליצה בחום לכולן ולכולם!
אילה

ליווי בהריון והכנה ללידה

"אומרים שהדבר הראשון שצריך לעשות זה להודות שיש בעיה. במקרה שלי באתי עם לב פתוח ורצון אמיתי להתחזק, אך לא ידעתי מה מחכה לי. תוך כדי טיפולי הדיקור הבנתי שהסתרתי את הפחד מהלידה, את הפחד מלהיות אמא, את החשש של מה שזה יעשה לזוגיות שלי, לעבודה שלי ולחיים כפי שהכרתי. לא נתתי לגוף שלי לדבר את זה וכשנתתי לו, הלחץ דם התייצב. פתחתי את החודש התשיעי בשאלות לנדב- איך הוא רואה את הלידה, מה הוא חושב שהתפקיד שלו שם ומה הוא מצפה ממני. הגישה התחילה להשתנות. מותר לפחד. צריך לשתף.
ביום של הלידה הגעתי לטיפול. עמית המדקרת שלי זיהתה שאני מוכנה ללדת, ושיש לי אפילו יותר אומץ לעבור את זה, אבל עכשיו אני צריכה כלשונה את "הגנרל" – לקחת פיקוד וללדת. לא שמישהו יוליד אותה בשבילי, אלא להבין שזה תלוי בי ולהוביל."
ליבה גלעד

טיפול בהתקפי חרדה

הגעתי לעמית בעקבות התקפי חרדה שעלו כחודש לפני החתונה שלי.
ההתקפים הגיעו משום מקום והיו קיצוניים. היה לי קשה מאוד לצאת מהבית ולנהל שגרת חיים נורמלית.
בעבר התנסיתי בדיקור סיני לבעיות אחרות, אך לא לחרדה. לאחר שבעלי וכל משפחתו טופלו על ידי עמית והמליצו עליה בחום, החלטתי להתנסות בטיפול שלה בעצמי.
כבר מהטיפול הראשון יכולתי להבחין ראו בשינוי וזה רק הלך והשתפר. עשינו תהליך מדהים.
אחרי מספר טיפולים רוב תסמיני החרדה עברו ולא חזרו, והרגשתי שבזכותה הגעתי לחתונה שלי!
עמית הצילה אותי. עם כל טיפול שלה חשתי שהכל יותר טוב. יצאתי מחוזקת ומחוייכת ובעיקר רגועה.
אנחנו עדיין נפגשות פעם בשבועיים, לתחזק, להרגיע ולעשות הפסקה קלה מכל הטירוף של החיים.
עמית היא ללא ספק מטפלת מאוד מוכשרת רגישה ונעימה!!
אני מקווה שכולם יזכו להנות ממנה כמוני.
רחל

bottom of page