top of page

עלי הורביץ

מומחה לטיפול בכאבים כרוניים

עלי מטפל במגע בכאבים אקוטיים וכרוניים ע"י איתור חסמים במערכת התנועה כגון : חולשה של שריר או מספר שרירים, כיווץ נקודות טריגר ושחרור החסמים בטכניקות מגע שונות: עיסוי, לחיצות, דיקור, הדבקת טייפים ועוד. הטיפול מתאים וניתן לכל גיל ומין.

עלי מטפל בעיסוי רפואי והינו בוגר המגמה לעיסוי רפואי במכללת וינגייט. מוסמך מטעם מכללת רידמן ב"עיסוי רקמות עמוקות" ומטפל שיאצו מוסמך.
מומחה לטיפול במערכת התנועה בשיטת "פאשיקום" מיסודו של טל זיו.
מטפל בדיקור יבש ומטפל מוסמך בהדבקת טייפים-קיניזיוטייפ.

עלי מטפל במגע בכל מי שסובל מכאבים, ילדים, נוער, מבוגרים וקשישים, גברים ונשים.
מטפל במי שזקוק לשיקום מערכת התנועה לאחר טראומה: נקעים, שברים, ניתוחים וכו'. ומעניק עיסוי כטיפול מונע, "תחזוקה שוטפת" של מערכת התנועה לחיזוק, שיחרור ואיזון הגוף.

"מה שמניע אותי במקצוע המאתגר הזה היא היכולת לממש ידע נרכש ע"מ להקל במידה ניכרת על סבלם של אנשים ולשפר את איכות חייהם עד להחזרתם למסלול חיים תקין ורגיל. זאת זכות גדולה שעומדת למבחן ויחד עם זאת מתגמלת מידי טיפול."


מטפל במרפאת "רפואה שלמה" בתל אביב
בראשל"צ ובדרום הארץ.

מרפאה:

מה מיוחד בטיפול שלי?

שיטת הטיפול נשענת על העובדה שגוף האדם הינו "מערכת תנועתית אחת - רב מפרקית".
מערכת התנועה היא המערכת הראשית בגופינו וחשיבותה לתפקוד תקין של הגוף נובעת מהיותה ספק הדם הראשי לרקמות ולאברי הגוף השונים.
אם נבטיח מערכת תנועה תקינה שמשמעותה תנועה טובה ומלאה של כל המפרקים בגופינו נהיה בריאים ולא נסבול מכאבים.
דא עקה שבמהלך השוטף של החיים נוצרים במערכת התנועה מגבלות עקב חולשה של שריר או שרירים, כיווץ פרמננטי של חלקי שריר וכו... שגורמים בסופו של תהליך לכאבים.
איתור ה"חסמים" ושחרורם מובילים ל"תיקון" מערכת התנועה, הבטחת אספקת דם הדרושה לכל הרקמות וע"י כך להפגת הכאבים.

הטיפול שלי

שיטת הטיפול שלי מתבססת על בדיקה תנועתית מקפת בניסיון לאתר מגבלה או מגבלות תנועה במפרק או במספר מפרקים. בהתאם לתוצאות הבדיקה מתגבשת האסטרטגיה הטיפולית.
הטיפול מתבצע בעמידה, בתנועה, ע"י לחיצות על נקודות טריגר, או בשכיבה על מיטת טיפולים בעיסוי בשמן, רקמות עמוקות, לחיצות על נקודות טריגר, דיקור ועוד...
בדרך כלל מדובר על מספר טיפולים (ע"פ הצורך) המשלבים את הטכניקות השונות ע"מ למקסם את התוצאות.
הטיפול כולל הסבר והנחיות לתירגול עצמי של מערכת התנועה, חיזוק, מתיחות וכו... וכן המלצות לאורח חיים נכון.

הכשרה וניסיון מקצועי

• עלי הורביץ הינו בוגר המגמה לעיסוי רפואי במכללת וינגייט.
• מומחה לטיפול במערכת התנועה בשיטת "פאשיקום" מיסודו של טל זיו.
• מוסמך מטעם מכללת רידמן ב"עיסוי רקמות עמוקות".
• מוסמך לטיפול ב"שיאצו" מטעם מכללת תהילה.
• מוסמך לטיפול ב"דיקור יבש" מטעם מכללת סיאם בהדרכת אלפונס טרשל.
• מוסמך ומורשה לטפל בהדבקת טייפים (קינייזוטייפ)

סיפורי הצלחה
טיפול בכאבי גב עם הקרנה לרגליים והגבלה בהליכה

י. אלייסי בן 47 ספורטאי בעבר, עלה במשקל בשנתיים האחרונות והחל לסבול מכאבי גב משמעותיים עם הקרנה לרגליים. כל עמידה לזמן קצר או הליכה גרמו לתחושת נימול והירדמות הגפה.

..."הייתי אצל כל הרופאים שבדקו ולא מצאו סיבה לכאבים שהפכו בלתי נסבלים, אשתי שהיא מזכירה רפואית במרפאת שיניים, ותמיד ניסתה לשדל אותי לפנות לטיפול משלים, הגיעה יום אחד מהעבודה עם כרטיס ביקור של עלי הורביץ ואמרה לי: "אתה מתקשר עכשיו". אחרי שלושה טיפולים אצל עלי ובהנחייתו חזרתי ללכת, שלוש פעמים בשבוע שלושים וחמש דקות ובשבת חמישים דקות רצוף! אפילו נסעתי עם אשתי וזוג חברים לפראג לשבוע שכלל סיורים רגליים בעיר שנמשכו עשר שעות ביום ואף יותר, אני עדיין לא מאמין. עכשיו אני יכול להמליץ בלב שלם, אם אתם סובלים מכאבים אל תמתינו כמוני שנה ויותר של ייסורים ואיבוד תקווה, תתקשרו לעלי הורביץ"

י.אלייסי

טיפול בכאבי ברכיים וצוואר

אוגניה שקולניק בת 65 הגיעה לטיפול עם כאבים בצוואר, בגב ובעיקר כאבים חריפים בשתי הברכיים שמנעו ממנה, כדבריה, ללכת עד למגרש המשחקים עם הנכדות....

"כבר ויתרתי, לא הייתי מסוגלת לצעוד אפילו מאה מטר בלי להתייסר מכאבים, שכנה המליצה לי לפנות לעלי הורביץ ועל כך אני חייבת לה תודה ענקית. בסבלנות אין קץ הוא שיכנע אותי ששום דבר לא אבוד ואין סיבה שלא אחזור ללכת ללא כאבים. בדק, נגע, עיסה, לחץ, הכאיב אבל הרגיע "תראי שיהיה בסדר" האמת הייתי ספקנית אבל לא היה לי מה להפסיד... היום אחרי כחצי שנה חזרתי להקיף את הקיבוץ עם חברתי, ארבעה קילומטר, חמש פעמים בשבוע. חזרתי לחיים...."
א. שקולניק

טיפול בכאב כרוני בירך וכאבי גב

ד"ר אורנה אוריין, בתחילת שנות השישים. הגיעה עם תלונה על כאב כרוני במפרק הירך, כאבי גב חוזרים, מתוחה מכאב ודאגה:

"ממש מרגישה צורך להמליץ בחום לכל מי שסובל מכאבים על טיפול במגע אצל עלי הורביץ, כמטפל הוא בעל אישיות שופעת חום ואכפתיות. אצבעותיו מנגנות על הגוף המכווץ, הכואב, הפצוע במיומנות ראויה להערכה, יודעות מתי ללטף ומתי ללחוץ – היכן לרפא והיכן להקל ובעיקר לתת מזור למצוקה. לאחר כל טיפול אצלו אני יוצאת חדשה, עם אנרגיות זורמות וגוף רפוי ושמח, הכאבים וההתכווצויות נעלמים כאילו לא היו".
א.אאריין

bottom of page